پویش

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

ما امضا کنندگان این پویش از محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق خصوصا مسعود و مریم رجوی در دادگاه های بین المللی استقبال نموده و درخواست تحت تعقیب قرار گرفتن این افراد را داریم…

ثبت حمایت از پویش

حقوق بشر

تعداد امضا ثبت شده: 11163
این پویش در حال حاضر غیر فعال است.
با تشکر از حمایت شما از این پویش

0

حمایت ثبت‌شده

0

دیدگاه

دادگاه سران مجاهدین خلق

دادگاهی در سیستم قضایی ایران برای رسیدگی به دادخواست 42 نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق، که در اردوگاه اشرف در عراق سوژه حبس انفرادی، شکنجه، و آسیب های جسمی و روحی قرار گرفته بودند، در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی و عمومی بین‌الملل تهران، با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی و سازمان های حقوق بشری و بین المللی در اسفند 1399 برگزار گردید.

در این دادگاه، اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق در مورد جنایت هایی که فرقه رجوی در طول مدت بیش از 30 سال بر آنها و خانواده های آنها اعمال داشته بود سخن گفتند و برخی از آنها آثار آسیبهای فیزیکی که در اثر شکنجه بر آنها وارد شده بود را به قاضی دادگاه و حاضران نشان دادند.

دادگاه مجاهدین خلق
دادگاه مجاهدین خلق
دادگاه مجاهدین خلق
دادگاه مجاهدین خلق
دادگاه مجاهدین خلق
دادگاه مجاهدین خلق

متن طومار محاکمه سران مجاهدین خلق

در یک اقدام قضایی در داخل ایران، 42 نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق (فرقه تروریستی رجوی)، به صورت خودجوش احقاق حقوق از دست رفته خود را از سران این سازمان طلب نمودند.

با قطعی شدن حکم در بستر قضایی ایران بعد از طی مراحل طولانی قانونی و رسانه ای شدن دعوی در سطح داخلی و بین المللی، تعداد شاکیان (اعضای سابق فرقه رجوی) به تدریج به بیش از 250 نفر رسیده است که دائما رو به افزایش می باشد. آنان همراه با اعضای سابق سازمان در خارج از کشور در صدد اعلام شکایت به دادگاه های بین المللی هستند.

از 17 هزار قربانی ترور در دهه 80 میلادی در ایران، 12 هزار تن سهم سازمان مجاهدین خلق به اعتراف خود این فرقه در رسانه هایش می باشد. همچنین این سازمان در همدستی با صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق اقدام به سرکوب کردها در شمال و شیعیان در جنوب این کشور در سال 1991 میلادی نمود که هزاران کشته و زخمی و میلیون ها آواره بجا گذاشت. علاوه بر این برخی از اعضای ناراضی این سازمان یا به قتل رسیدند یا حبس انفرادی و شکنجه و صدمات شدید جسمی و روحی و حتی تجاوز جنسی را تجربه نمودند.

قابل توجه است که سازمان مجاهدین خلق به تأیید کارشناسان، یک فرقه مخرب کنترل ذهن می باشد که در حال حاضر در یک اردوگاه بسته و دورافتاده در آلبانی مستقر بوده و ارتباط اعضا با دنیای خارج خصوصا خانواده هایشان را کاملا قطع کرده است. خانوادهای اعضا فرقه رجوی، مکررا طی این سالیان خواهان ارتباط آزاد و بدون قید و شرط با عزیزانشان بوده اند که همیشه با ممانعت سران سازمان مجاهدین خلق روبرو گردیده اند.

ما امضا کنندگان این طومار از محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق خصوصا مسعود و مریم رجوی در دادگاه های بین المللی استقبال نموده و درخواست می کنیم تا سران این سازمان را که آزادانه در خاک اروپا به رفتارهای فرقه ای و نقض پایه ای ترین حقوق اولیه اعضای خود در آلبانی و خانواده های آنان ادامه می دهند تحت تعقیب قرار دهید تا با اجرای عدالت، ضمن جبران بخشی از خساراتی که در طول سال های بردگی نوین بر اعضا وارد شده است، موجبات نجات صدها نفر اسیر دیگر فرقه رجوی در آلبانی فراهم گردد .

با کلیک بر روی دکمه زیر از این پویش بین المللی حمایت کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest
443 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments