Zonja e rrahur nga MEK në Birmingham: Jam e shqetësuar për jetën e djalit tim

Një grua iraniane në Britani e cila është përballur me sjelljen brutale të një grupi terrorist MEK është shprehur e shqetësuar për fëmijën e saj.

Sipas Klubit të Gazetarëve të Rinj, “Mohammad Hossein Ataei”, sekretari i Bashkimit të Shoqatave të Studentëve Islam në Evropë, u takua me një bashkatdhetarë iraniane në Birmingham të Britanisë e cila u sulmua nga hipokritët në ditën e zgjedhjeve presidenciale. Gjatë takimit, Kazemi dhe gruaja e tij (familja e sulmuar) përshkruan veprimet brutale të hipokritëve dhe thanë se anëtarët e grupit terrorist MEK u përpoqën të ulnin pjesëmarrjen e votuesve duke përdorur gjuhë të pahijshme, duke fotografuar dhe filmuar votuesit dhe duke i kërcënuar ata. Sipas familjes iraniane: Anëtarët e grupit terrorist MEK sulmuan gjithashtu disa votues me shtizat e flamujve. Kazemi shtoi: “Ku janë ata që flasin për të drejtat e grave iraniane në media dhe policia, e cila ka për detyrë të mbrojë sigurinë e njerëzve, por që nuk bëri asgjë”.

Kamalia, zonja e plagosur dhe gruaja e Kazemit, gjithashtu tha: “Sytë e saj janë dëmtuar në këtë sulm dhe përveç presionit të gjakut dhe stresit, ajo madje është e shqetësuar për dërgimin e fëmijës së saj në shkollë”. Në këtë takim, Mohammad Hossein Atai, pasi dëgjoi deklaratat e familjes Kazemi, ndërsa dënoi përsëri sulmet frikacake të hipokritëve të MEK, tha: “Kushdo me çfarëdo fraksioni apo ideologjie duhet të ruajë parimet e njerëzimit dhe respektimin e mendimeve të të tjerëve “Anëtarët e grupit terrorist MEK sulmuan votuesit iranianë në 18 qershor në të njëjtën kohë me zgjedhjet presidenciale iraniane në qytete të ndryshme evropiane, përfshirë Britaninë. Iranianët që jetojnë jashtë, pavarësisht kërcënimeve dhe veprimeve frikacake nga ky grup terrorist, kishin një prani të madhe në zonat elektorale iraniane për të votuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button