Romeo & Xhuljeta iranian VS “shtriga” Maryam Rajavi

Dashuria është një nga antidotet më të mira për të neutralizuar efektin negativ të një kulti.

Pikërisht në Tiranë u përsërit historia e Romos dhe Xhuljetës, ciftit të të dashuruarve, prodhim i pendës së “usta” Shakespeare. Romeo dhe Xhuljeta kësaj rradhe nuk janë nga Verona por nga Irani. Historia e ciftit të iranianëve të dashuaruar në Tiranë fatmirësisht pati një “happy end” dhe jo një fund tragjik si personazhet e Shakespeare-s!!!!!

Samira Bazazian and Bijan Khademi

Somarra dhe Bijhan Kademi janë Romeo-dhe Xhuljeta iranianë në Tiranë. Ky cift ishin më parë anëtarë të organizatës ish terroriste MEK, të mbyllur në Kampin Ashraf 3 në Manëz, Durrës. Ata u dashuruan me njëri tjetrin duke shkelur kështu një nga rregullat bazë të Kultit Rajavi (MEK): Dashuria është “HARAM”! Dashuria është e ndaluar, sepse i pengon anëtarët e kultit të rrëzojnë qeverinë e Iranit!!!! Këta të kultit ama kanë nja dyzet e kusur vjet, që nuk e kanë rrëzuar ende qeverinë në Teheran, ndonëse e kanë shpallur “non grata” ndjenjën aq njerëzore të dashurisë!!!! Fatmirësisht kësaj rradhe dashuria triumfoi mbi ligësinë e Miriam Rajavit, shefes së kultit të iranianëve të Manzës. Somarra dhe i vëllai Mehrdad-i nuk u trembën as nga kërcënimet e komandantëve të kultit dhe as u joshën me shuma deri në 14 000 euro apo me premtimet për t’i trafikuar nga Tirana në Evropë, në Gjermani.

Samira Bazazian and Bijan Khademi
Somarra dhe Bijhan Kademi janë Romeo-dhe Xhuljeta iranianë në Tiranë

I kujtojmë lexuesit se komandantë të këtij kulti u prangosën nga policia shqiptare për trafik qeniesh njerëzore……. Shpresojmë, që 007 nëpunës i Ambasadës Gjermane në Tiranë, ta ketë parasysh këtë trafik qeniesh njerëzore me destinacion Gjermaninë……

Samira Bazazian and Bijan Khademi

Më në fund Somarra dhe Romeo i saj Bihjan Kademi jetojnë të lumtur në Tiranë. Cifti madje edhe është martuar sipas ritit islam, martesë kjo e kryer nga një imam shqiptar. Policia shqiptare (drejtoria e emigracionit), megjithë presionet dhe intrigat e Kultit Rajavi, brenda dhjetorit do fillojë t’i pajisë me karta identiteti iranianët, që banojnë në Shqipëri, por që janë larguar nga rradhët e kultit Rajavi.

Shoqata ASILA, që mbron interesat dhe të drejtat e këtyre iranianëve, ka marrë përsipër të ndihmojë për të pajisur me karta identiteti shqiptare edhe “Romeon e Xhuljetën” tonë. Pasi të pajiset me kartë identiteti cifti mund të kryejë edhe formalitetet e martesës civile në zyrën e gjendjes civile në Tiranë. Një veprim i tillë do t’i siguërojë ciftit iranian të gjithë mbulesën e nevojshme ligjore për tu mbrojtur nga cdo intrigë e gruas së ligë Miriam Rajavi.

Po e mbyll këtë shkrimin tim me urimin: U trashëgofshin Romeo dhe Xhuljeta iranianë në Tiranë!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GJERGJI THANASI

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button