Browsing Category

Familjet e anëtarëve të Organizatës Moxhahedin-e Khalm

Më lini të takoj vajzën time

Një ditë pasi 38 vjeçarja Somayeh Mohammad, anëtare e grupit MEK që kundërshton të ashtuquajturin regjim iranian dhe akuzoi publikisht të atin se është spiun i Teheranit, ka reaguar ky i fundit. Përmes një një letre dërguar redaksisë së…

Ekskluzive/ Babai i iranianes letër Ramës

Pas ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, iraniani Mostafa Mohammadi i shkruan edhe kryeministrit Rama, ku kërkon lirimin e së bijës. Sipas tij ajo mbahet peng nga muxhahedinët nç kampin e Manzës në Durrës Redaksia e Shqiptarja.com dhe…

MEK mban peng vajzën time prej 21 vitesh

Nga FX-MEDIA Iraniani Mostafa Mohammadi babai i 38-vjeçares    Sommayeh Mohammadi,  i shkruan edhe kryeministrit Rama, për lirimin e së bijës.nëpërmjet    Z. Agron Sojatit, këshilltarit të kryeministrit mbi anti-terrorizmin. Ja ku…

Këta flasin persisht por nuk janë iranianë

Prania e z. Mohsen Junesi në Zyrën e Shoqatës “Nexhat” Mohsen Junesi, i biri i Mohamed Hadi Junesi, ishte i pranishëm në Zyrën e Shoqatës “Nexhat” –Provincën qendrore, më 4 Mordad. Kjo zyre, ndërsa e përshëndeti z. Junesi, i komentoi…

Ku janë të drejtat e njeriut?

Kur kulti Raxhavi ishte në Irak, ne udhëtuam atje, pavarësisht problemeve fizike. Qëllimi ynë ishte të takonim fëmijët tanë. Fëmijët ishin rrëmbyer nga Raxhavi i pamëshirshëm! Për disa vite Raxhavi dhe liderët mashtrues të këtij kulti na…