A do te hedhi presidenti Joe Biden MEK-un ne Etiopi?

Nje perspektive italo-shqiptare

Dr. Olsi Jazexhi diskuton me Daneile Perra, nje analist italian i bazuar ne Sardenia qe shkruan per revisten Eurasia | Rivista di studi geopolitici per kercenimin qe MEK sjell per Shqiperine dhe Italine. Disktohet mbi deklaraten e Daniel Benaim keshilltar i Joe Bidenit, presidentit te ardhshem te SHBA-se i cili ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara te Amerikes do ta largojne MEK-un nga Shqiperia drejt Etiopise apo Eritreas si shenje paqesimi me Iranin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button