Një udhëtim kulturor në Përmet, Frashër, Asila hulumton rreth historisë

Një tur kulturor me panaire janë zhvilluar fundjavën e lëne pas nga Shoqata Asila.

Një vizitë në zonën e Frashërit të Përmetit ka qenë një destinacion i rëndësishëm për komunitetin Iranian në Shqipëri.
Asila njihet për aktivitetet e ndryshme kulturore dhe artistike në kuadër të promovimit të kulturave dhe prodhimeve artistike.
Sëfundmi vizita në Muzeun qëndror ne Frashër të Përmetit ka për të qëndruar gjatë dhe në memorien e tyre.

Një udhëtim kulturor në Përmet,
Një udhëtim kulturor në Përmet, Frashër, Asila hulumton rreth historisë

Numri një i shoqatës Asila, Dashamir Mersuli ka shoqëruar ekipin e tij në këto veprimtari artistike.

Vizitës së Asila në këtë muze të veçantë i janë bashkuar dhe vendas dhe përfaqësues të institucionit kulturor duke shpjeguar më tepër rreth figurës së Naim Frashërit dhe për më tepër dhe njohjes së tij për kulturen Persé.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button