8 Maji Dita botërore e Kryqit të kuq dhe veprimtaria e Asila

8 Maji Dita botërore e Kryqit të kuq dhe veprimtaria e Asila

Shoqata Nexhat dhe disa anetar te Shoqates Asila kane krijuar nje aktivitet te rendesishem prane ambjenteve te Kryqit te kuq, nje institucion i cili ndervepron ne kuader te sherbimit social dhe ndihmes se pare. Anetaret e kesaj shoqate kane bere thirrje per nje jete te qete dhe te shendetshme sociale te anetareve te tyre. Sikurse dihet tashme komuniteti iranian ne shqiperi ndervepron ne shume aktivitete ne shqiperi duke u integruar me se miri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button