“Qëndrova 21 vite në kamp,më mashtruan me një letër sikur e kishte shkruar vëllai”

ASILA, Association for the Support of Iranians Living in Albania, është një shoqatë e krijuar nga muxhahedinët që kanë qenë të strehuar në kampin MEK në Manëz, Ata ja kanë dal të arratisen dhe të jetojnë të lirë. Brenda në kamp janë përballur me izolim dhe kushte ekstreme duke ju mohuar çdo të drejtë Në ” Shqipëria Live” një ish anëtar i kampit do rrëfej rrugëtimin e tij brenda mureve të MEK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button