A mundemi dot të bindim dikë që kemi të drejtë ndërkohë që nuk kemi arritur të besojmë dhe vet të vërtetën?

Ndonjeherë te monologosh per kleptomendimin tend eshte argetuese ne syte e nje narcisti. Kleptomendimi eshte aftesia negative per te bindur dike qe mund te kesh te drejte. Por a mundemi dot te bindim dike qe kemi te drejte nderkohe qe nuk kemi arritur te besojme dhe vet te verteten?

Nisur me kete analizojmë qellimet e nje grupi te caktuar, te cilet kane marre persiper ne kushtet e dakortesimeve ligjore, duke perfituar me viktimizimin e tyre, sikur jane nje grup qe po jetojnë normalisht dhe bien pre ne menyre te hapur me pretendimet e tyre.

Nje gurp me mbi 3 mijë persona, jane friksuar nga e verteta e 30 personave te liruar nga e verteta e tyre hidheruese.

Me pak fjalë, sa bindese eshte qe nje institucion social, i ardhur ne status humanitar, te cilet abuzojnë mbi kete status, duke denigruar dhe degraduar hapur ligjin dhe te drejtat themelore te njeriut, replikojnë ne rrjetet sociale, duke sulmuar dhe cumbuar ne cdo forme ne rrjetet sociale, daljet publike te ish anetareve te tyre.

Shoqata Nejat, nuk ka dal kurrë te flasë me emra te pervecëm. Kurre me emra, drejtuar dhe referuar apo akuzuar dhe sulmuar emra te anetareve te thjeshtë të MEK, te cilet jane viktima totale, te nenshtrimit te organizates. Ndersa lideret dhe pergjegjesit, dhe lodrat e iluzionuara per perfitime, i drejtohen shoqates Nejat, duke e sulmuar, emer per emer, cdo anetar te shoqates Nejat Albania. Por ne nuk jemi te ulët si ju.

Vetem per shkak se disa njerez, qe drejtojnë per qellimet e tyre personale, organizaten e MEK, ne nuk kemi sulmuar anetaret e thjesht te tyre, pra viktimat e tyre. Ata jane thjesht viktima, persona qe kane dashur te integrohen ne vende te tjera, dhe rane ne gracken tuaj.

Ne i jemi drejtuar vetem nje emri, Masud Rajavi, personit qe ju sterviti kunder familjeve tuaja.

Perse ju nuk u hapni dyert mediave? Dhe perse ju nuk u hapni dyert policise se shtetit per kontrolle? Sepse ishit ju qe kishit servera per qellime kibernetike, dhe stervisni anetaret e MEK, per te bere qellimet tuaja, per te shkruar ne rrjetet sociale qe regjimi iranian eshte i gabuar, dhe per te marre me shume viktima ne organizaten tuaj, per te korrur me shume viktima.

Duhet theksuar qe kane deleguar persona te posacem per ti bere keto aktivitete, dhe ne rast se largoheshin nga ai kamp, dhe i paguanit per te mos treguar te verteten ne institucionet shqiptare. Korrupsionin dhe pagesat, i beni ju, MEK. Ti Masud Rajavi.

Ne nuk jemi vetem 30 Iranian, por ne kemi dhe me mijera shqiptar, qe na mbeshtesin, qe kemi nisur profesione te reja, dhe i kemi mbeshtetur iranianet duke u socializuar dhe duke krijuar familjet e tyre.
Madje fatmiresisht, pas 50 vitesh, mesuan te perdorin dhe aparatet celular me prekje, dhe te folur me kamer me familjet e tyre.

Shoqata Nejat, eshte krijuar nga ato familje, qe i kane femijet e tyre, viktima te organizates tuaj.

Sulmoni sa te doni, vazhdoni, institucionet janë me ne, e drejta eshte me ne, Zoti eshte me te drejten!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button