Skandali/ Turizëm pa ujë, shkon për muxhahedinët

Në kulmin e sezonit turistik, një ndër plazhet më të frekuentuara të Durrësit, Gjiri i Lalzit nuk furnizohet me ujë të pijshëm.

Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Andi Bejtja, i cili në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, shkruan se shkak për këtë është bërë pasi një tub i vecantë futet në rrjet dhe me përparësi i kalon uji kampit të muxhahedinëve në Maminas.

“Hajde vend hajde, nuk ka ujë gjithë Lalzi, në kulmin e sezonit turistik, se një tub i vecantë futet në rrjet dhe me përparësi i kalon uji kampit të muxhahedinëve në Maminas. Më mirë të jesh muxhahedin se turist në verë.”/ CNA.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button