Veprat letrare të Asila nuk shterojnë asnjeherë, Ture të vazhdueshme sociale dhe kulturore

Një botim i ri do te vij dhe lançohet sëshpejti nga Asila në kuadër të përhapjes së kulturave të ndryshme sociale.

Dhjetra panaire të cilat kanë patur si qëllim të shpërndajnë botime të librave të ndryshëm me përmbajtje historike sociale dhe kulturore.

A.S.I.L.A Zhvillon panairin e librit për qytetarët e Pogradecit dhe Korçës
A.S.I.L.A Zhvillon panairin e librit për qytetarët e Pogradecit dhe Korçës

Ndër tyre është tepër i njohur për lexuesit “Rubairat” nga Omer Khajami dhe gjithashtu vepra letrare “Nga roberia në robëri”, kujtimet dhe të vërtetat të transmetuara nga Rahman Mohammadian.

Një botim i ri dhe interesant do të vij sëshpejti me histori interesante të kulturave Iraniane të gërshetuara si asnjëherë më parë.

Asila me djem e vajza të reja shqiptare sëbashku me komunitetin Iranian janë në çdo qytet duke implikuar një socializim kulturor.

ASILA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button