Shoqëria ‘Asila’ në protestë

Në kërkim të drejtave të komunitetit Iranian

Një proteste paqësore të organizuar nga komuniteti Iranian në shqipëri.

sëfundmi jane kapur 5 persona të cilët ndodhen të survejuar nga Drejtoria rajonale e kufirit dhe migracionit.

kanë qenë pjesëmarrës Shoqata sociale Asila e cila operon në shqipëri i autorizuar në mënyrë legjitime në kuadër të shërbimit social, për integrimin e komunitetit Iranian në shqipëri.

Sakaq thirrje ka bërë dhe administratori i Asila, z.Dashamir Mersuli i cili kërkon të drejtën e këtyre personave për të cilët nuk është dhënë asnjë informacion se përse ndodhen larg familjeve te tyre prej kaq ditësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button