policia shqiptare i dergoi policise iraniane llokum te goja nje njeri, te cilit i rrezikohet liria dhe jeta ne Iran

Te dashur miq policia shqiptare, qe ua can “edin” aleateve tane te NATO-s per kontributin e saj te shquar anti Iranian, kesaj radhe ka kryer nje mekat te rende.
Ihsan Bidi, nje iranian me leje qendrimi ne Shqiperi per aresye humanitare, forcerisht u derguar ne Aeroportin “Sabiha Gogcem” te Stambollit.

Aty dy police civile (ndoshta edhe te Sherbimit sekret turk) e hipen forcerisht ne avion dhe e derguan ne Teheran. Sapo mberriti ne Aeroportin e Teheranit, ai u arrestua nga policia iraniane.
Aferim policise shqiptare, e cila i dergoi policise iraniane llokum te goja nje njeri, te cilit i rrezikohet liria dhe jeta ne Iran.

Ehsan Bidi

Ne 14 gusht 2020 policia shqiptare u perpoq ta hidhte Bidin si “thes me lecka” ne kufirin e gjelber grek afer PKKK Kristallopiqi/Kapshtice duke inskenuar edhe nje vrasje te tij nga rrula (rookies) disi “trigger happy” te trupave kufitare greke.

Lavdi Zotit ne saje te nderhyrjes se deputetit Gjuzi, dhe te nje aksioni blizz te Hassan Heyrani-t, Dashamir Mersulit dhe Olsi Jazexhiut, policia shqiptare e ktheu Z. Bidi nga Devollit ne Tirane pa e “qeruar” rruges.

Kesaj rradhe policia e jone super anti iraniane i dergoi policise iraniane si “Pako postale” nje disident Iranian, z. Bidi
Ne postimin tjeter do ju tregoj nje nga lejet e qendrimit te leshuar nga policia jone per Ihsan Bidin.
Uroj me gjithe shpirt qe mekati kundra Ihsan Bidit te bjere mbi kokat e segmenteve kuislinge te policise shqiptare!!!!!
Amin!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button