‘Kam 20 vite pa takuar djalin tim’

Konferenca e gruas qe perloti pjesemarresit

Ne daten 8 mars diten nderkombetare te gruas normalisht qe cdo anetar i shoqerise civile ka reaguar ne kete dite te rendesishme. Nderkaq dhe cdo qytetare ka qene pjesemarres ne aktivitete te ndryshme me ne krye gruan.

Nderkaq prej vitesh kemi komentuar kete dite dhe per nenen dhe ne kete dite kaq te rendesishme nje nene ka perlotur sallen e nje konference me pjesemarrjen e saj.

Soraya Abdollahi
Soraya Abdollahi

Suraje Abdullai nje grua me teper ndikim ne Iran dhe ka perlotur me fjalimin e saj ne kete konference te ndermarre nga shoqata Nexhat ne nje ambjent te kendshem ne Tirane.

Ajo ka ndare momente emocionuese dhe teper sfiduese te jetes se saj ne marredhenje me te birin.

“Kam 20 vite pa kontaktuar tim bir per shkak te mbylljes se tij nga MEK. Shpresoj qe zeri im te mberrij te djali im te cilin kam gjithe keto vite pa i ndjer aromen dhe degjuar zerin. A eshte kjo e drejte?

Si ne pozicionin tim ndodhen dhe shume nena te cilat mendojne cdo moment per bijt e tyre nese jane mire apo jo. ” Keto fjale kane emocionuar gjithe sallen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button