Konferenca në Korçë për të drejtat e njeriut – Asila

Një konferencë për të drejtat e njeriut ne qytetin e Korçës
Me pjesemarre masive ne me shume se 5 shoqata aktive te pozitave te ndryshme artistike, kulturore dhe nisma sociale, ishin sebashku me Asila, ne kuader te rrefimeve te perjetimeve personale te pjesemarresve te ASILA.

Ja vlen te thuhet se ishte nje organizim teper dinjitoz nga ku perloti dhe vet pjesemarresit per shkak te tematikes se forte sociale.

Pjesemarresit ishin nga qyteti i Pogradecit dhe i Korces te pozitave te aktivizmit pro te drejtave demokratike dhe te dinjitetit human.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button