Ali Zamani, largohet nga sekti Rajavi dhe bashkohet me shoqatën Nejat

Kemi nderin dhe kënaqësinë që të informojmë familjet e nderuara dhe publikun e gjerë të Iranit se një tjetër nga fëmijët e ngujuar në sektin Rajavi arriti të shpëtojë nga robëria e këtij sekti terrorist dhe të rifitojë lirinë.

Ali Zamani në shoqatën Nejat në Shqipëri
Ali Zamani në shoqatën Nejat në Shqipëri

Z. Ali Asghar Zamani Verkaneh, ish-anëtar i sektit Rajavi, më 14 Shtator 2023 me një veprim të guximshëm arriti të arratisej dhe largohej nga sekti dhe u paraqit pranë komisariatin nr. 4 në Tiranë. Pas kësaj ai u bashkua me miqtë e tij.

Komisariati nr. 4 në Tiranë
Komisariati nr. 4 në Tiranë

Shoqata shqiptare Nejat së pari dëshiron të shprehë mirënjohjen e saj për autoritetet e qeverisë dhe policisë shqiptare, veçanërisht zyrtarët e komisariatit nr. 4 në Tiranë dhe së dyti, uron familjarët për shpëtimin e z. Ali Zamani dhe bashkimin e tij me familjen e madhe Nejat.

Shoqata Shqiptare Nejat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button