Ju flet Moska: Nga Shqipëria, thirrje zyrtare për kryengritje në Iran

Kastriot Myftaraj: Marjam Rajavi ben thirrje per kryengritje, duhet arrestuar

Ne emisionin e fundit “Ju flet Moska” ne Ora News, Kastriot Myftaraj ka komentuar thirrjen e fundit luftarake qe diktatorja e muxhahedineve iraniane, Marjam Rajavi ka bere kunder Iranit. Myftaraj komenton thirrjen e fundit te Marjam Rajavit per kryengritje ne Iran qe ajo ka bere nga faqja e muxhahedineve te Manzes, duke u mbeshtetur ne Kodin Penal te Republikes se Shqiperise i cili denon thirrjet terroriste te Rajavit. Neni 221 i Kodit Penal te Shqiperise denon thirrjet per kryengritje me burgosje nga 15 deri ne 25 vjet, ndersa kryetarja e kryengritjes denohet me burgosje te perjetshme.

Neni 211 mbi provokimin e luftes e denon me burgim me jo me pak se 15 vjet thirresin e luftes, ne rastin konkret diktatoren e muxhahedineve iraniane. Myftaraj ve ne dukje se thirrjet e Marjam Rajavit dhe xhihadisteve iraniane te Manzes per lufte kunder Iranit, e provokon kete te fundit qe te sulmoj Shqiperine me sistemin e tij raketor. Per kete arsye Myftaraj denoncon thirrjet per lufte dhe kryengritje nga xhihadistet iraniane te strehuar ne Manze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button