Çfarë do të sjelli të re ky muaj Mars në shoqatën Nejat Albania?

Gjate muajt Mars pritet nje muaj i mbushur me aktivitete artistike dhe kulturore per stafin e shoqates Nejat Albania.

Pritet nje mori aktivitetesh te shumta pasi, kete muaj eshte viti i ri Iranian dhe do te percillet me nje gosti dhe nje feste e cila pritet te gezoj te gjithe anetaret e shoqates. Do jene te mirepritur shqiptar dhe Iranian te cilet duke gershetuar kulturat e tyre do te gostisin dhe festojne kete feste te bukur.

Pritet gjithashtu dhe nje feste shume e kendshme ne nder te 8 Marsit, e cila eshte dita e nenes dhe do dedikohet nje feste dhe nje fjale e zonjave te shoqates Nejat dhe ne respekt te nenave ne iran duke bere nje lutje qe ato te takojne sa me shpejt femijet e tyre, por dhe per vajzat shqiptare qe kane sjelle ne jete djem Iranian.

Madje cdo vajze e bordit dhe anetare femer e asaj dite do festoj sepse eshte nje dite shume e rendesishme e cila dhe ne shqiperi njihet si dita e protestes se te drejtave te gruas e cila me pas u trajtua dhe si festa e dites se nenes.

Pritet qe ne muajn Mars te perqafojme nga afer disa aktivitete promovimesh artistike e cila konsiston ne nder te ketij vargu, pas dites se nenes, te prodhohen disa botime letrare, te ndryshme dhe te vecanta nga njera tjetra, por me nje te perbashket qe flitet per nenat, dhe sidomos per nenat qe vuajne fatin qe jane larguar nga femijet e tyre, per shkak te kampit te MEK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button