Shoqata CEO falenderon te tera femrat e Shoqates Nexhat

Ebrahim KhodaBandeh,Kryetari I Shoqates Nejat I dergon nje mesazh urimi femrave shqiptare per aktivitetin I cili eshte kryer ne menyre te frytshme dhe teper te suksesshme ng Shoqata Nejat !

Teksti I mesazhit eshte si me poshte vijon: Nepermjet falenderimeve te sinqerta dua te shpreh kenaqesine time te vecante per aktivitetin I cili eshte kryer me date 8 Mars,Diten Nderkombetare te Gruas,per celebrimin me sukses te kesaj dite te shenuar,diten e Premte me date 8 Mars te vitit 2024,ne Vilen NEJAT ne Tirane !

Ceremonite e organizuara jane kryer ne baze te disa programeve dhe aktiviteteve te ndryshme,duke filluar qe ne mengjez ne qender te Tiranes,duke vazhduar me Tej me foto dhe postera te ndryshem me titullin ” MEMORIUM “,”KUJTESE “,ne ambjentet e Shoqates Nejat dhe duke perfunduar me fjalimin e fundit !

KY ishte Akti I Dyte I Shoqates Nejat me Rezidence ne Shqiperi,pa’s nje sere aktivitetesh te cilat u kryen me date 26 Nentor 2023,6 muaj qe kjo Shoqate u themelua !

Gjithashtu pershendes ju dhe Miqte tuaj,Komitetin e Familjeve te Studenteve te cilet kane mbeshtetur Shoqaten Nejat ne Shqiperi dhe njekohesisht urojme qe keto aktivitete te frymezojne nje ” Burim Bekimesh” per Familjet ne pritje ne Iran !

Nga te tera Raportet e Marra qe jane organizuar ne kete Program jane kryer me cmime te uleta,te arsyeshme dhe me lehtesira,te jashtezakonshme,me nje kohe te shpejte dhe me nje mbulim te Medias te transmetuara ne disa Televizione te ndryshme ne Shqiperi !

Duke ju falenderuar te gjitheve,me lejoni t ju njoftoj qe familjet tuaja ne Iran do te jene me te lumtur per ardhjen e Vitit Te Ri PERSIAN (NOVRUZ ) !

Aktivitetet tuaja dhe miqve tuaj duhet te ” bindin ” Shoqerine Shqiptare per ti dhene fund kesaj ” Praktike Moderrne Te Skllaverise “nga MEK ne EUROPE ne Dekaden e Trete te Shek.XXI!

Sinqerisht,
EBRAHIM KHODABANDEH!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button