Novruz,per Pjesetaret e Mek dhe Familjet e tyre

Ne ” Vigjilje ” te Vitit te Ri Iranian,Novruz,Iranianet ne te tere boten perpiqen te gezojne me te dashurit e tyre,pevec atyre Iranianeve te cilet ndodhen ne Kampin Mujahedin e E-KHALQ MEK !

Ato nuk kane mundesi sepse jane te mbyllur ne Kamp ne Manez ne Veri te Shqiperise.

Ne pjesen tjeter te Kampit ndodhen Familjet e Pjesetareve te Mek te cilet presin me padurim per te pare te dashurit e tyre per me shume se nje Dekade.

Cdo vit,Novruz eshte konsideruar si nje ” mundesi ” per familjet e anetareve te Mek dhe perfaqesuesit kryesore te tyre per te dhene sa me shume dashuri,vemendje dhe mbeshtetje per te dashurit dhe te afermit e tyre te cilet ndodhen ne ” Skllaverine Moderrne te Kultit Rajavy “.

Sistemi I ” manipuluar ” I Kultit Rajavy ka ” ndaluar ” perfaqesuesit ne c,do menyre per te kontaktuar me miqte dhe familjet e tyre.

Familjet dergojne letra dhe video mesazhe per Shoqerine NEJAT per te publikuar ne Faqen Zyrtare te kesaj Shoqerie kundrejt te dashurve te tyre per te gjetur nje mundesi per te marre keto mesazhe !

Mundesia per te marre keto mesazhe nuk eshte ne Nivelin e ” Larte ” sepse Perfaqesuesit e MEK ndodhen nen ” kontrollin strikt,te rrepte ” te Kultit.
Sidoqofte, familjet e tyre nuk e Kane humbur shpresen.

Te dergosh urimet me te mira per Vitin e Ri eshte bere ” tradite ” per Aktivitetet e Shoqerise NEJAT.
Familjet e dine qe prinderit e tyre te dashur,femijet ,motrat dhe vellezerit,kusherinjte te cilet ndodhen ne Mek kane humbur ” Celebrimet Tradicionale te Novruz ” per vite me rradhe.
C,do Novruz ” Baza Orgsnizuese ” e kesaj Organizate,eshte qe te veshin:

Uniforma dhe paraqiten perballe fotove te Massoud dhe Maryam RAJAVY dhe degjojne ” fjalimet ” e gjata per ” arritjet ” e tyre per te rrezuar ” Regjimin Iranian ” kete vit.
Kjo eshte ” historia perseritese ” e c,do celebrimi festimi te Novruz brenda Organizates MEK.

Shoqeria NEJAT si perfaqesuese kryesore te familjareve te MEK ,perfaqesues te ketij grupi,I uron familjeve dhe te dashurve te tyre ne Kampin Manez,bashkimin,dashurine dhe lumturine midis njeri – tjetrit.

Qofte Viti I Ri Iranian1403
Ofrimi me I mire I mundesive per te rrezuar
SKLLAVERINE E KULTIT RAJAVY

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button