Ehsan Bidi, Maryam Rajavi dhe Top Channeli e Sander Lleshaj si megafone te nje kulti terrorist

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi flet per sagen e Ehsan Bidit, nje azilant iranian i cili ka ardhur ne Shqiperi qe ne vitin 2013. Duke qene kritik dhe demaskues i kultit te MEK-ut Ehsani eshte sulmuar egersisht nga xhihadistet e MEK-ut.
https://www.youtube.com/watch?v=OJ8Jd…
Ata e kane shpallur agjent iranian dhe per kete kane marre mbeshtetjen e katolikut Sander Lleshaj i cili ka vene ne sherbim te Maryam Rajavit te gjithe strukturen policore dhe ushtarake te Shqiperise.

Nen akuzat e rreme te Maryam Rajavit, komandantes se xhihadit muxhahedin, Ehsan Bidit i eshte hequr azili politik dhe me pas eshte burgosur per nje vit ne Qendren e Karrecit ne Durres. Me date 12 gusht 2020 Ehsan Bidi mbaroi nje vit burg si refugjat i paligjshme – pasi Sander Lleshaj i hoqi letrat e azilit. Por me insistimin e komandes xhihadiste te Manzes, Maryam Rajavi i ka kerkuar Sander Lleshajt qe te deportoj Ehsanin nga Shqiperia Duke qene se anje vend nuk ka pranuar te strehoj Ehsanin ne date 13 gusht 2020 policia shqiptare e ka hedhur Ehsanin ne kufirin greko – shqiptar:
https://iran-interlink.org/wordpress/…
Ky akt anti-ligjor dhe klandestin i Sander Lleshajt ka cuar Shqiperine ne nje konflikt diplomatik me Greqine dhe Bashkimin Evropian. E vene ne sherbim te armates muxhahedine, Shqiperia e Sander Lleshajt dhe Edi Rames po sillet si nje shtet muxhahedin. Ne sherbim te MEK-ut eshte vene edhe televizioni Top Channel i cili publikon traktet me lajme te rreme te MEK-ut kunder Ehsan Bidit:
https://top-channel.tv/2020/08/13/deb…
Maryam Rajavi nga nje xhihadiste dhe vrasese, tanime eshte bere udheheqesja supreme e Ben Blushit, Edi Rames, Altin Krekes dhe gjithe shtetit shqiptar.
#EhsanBidi, #MaryamRajavi, #TopChannel

Olsi Jazexhi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button