Alfred, një ushtar armen i vrarë nga terroristi MEK

Alfred Gabri ishte vetëm 20 vjeç kur u vra nga Organizata Muxhahedin Khalq (MKO / MEK / PMOI / Kult i Rajavit).

Alfred lindi në një familje të krishterë (armene), 1971, në Teheran. Në vitin 1990, Ai mbaroi shkollën e mesme dhe duhej të shkonte në universitet pasi mbaroi shërbimin e tij të ushtrisë. Fatkeqësisht, ai nuk e mbaroi shërbimin e tij të ushtrisë.

Alfred Gabri
Alfred Gabri

Ai ishte në postin e tij të rojes kur u qëllua në zemër nga operativët e MEK në garnizonin e ushtrisë në Gilangharb, Perëndimi i Iranit. Miqtë e tij e gjetën të vdekur në gjak. “Trupi i tij i pajetë u soll në Teheran”, thotë babai i tij Vahan Gabri. “Ai u qëllua në zemrën e tij, unë pashë.”

Alfred Gabri
Babai i Alfred Gabrit

Sipas babait të tij, Alfred ishte një atlet dhe një ndërtues i trupit, ai donte të lexonte libra dhe të studionte, por ai nuk i mbijetoi sulmit terrorist të MEK. Ai nuk mund të përmbushte ëndrrat e tij për të ardhmen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button