Ekspozita: “Ethet e së shkuarës”

Gjithcka permes fotografise – Shoqata Asila krijon nje tjeter hap artistik ne shqiperi. Jeta e komunitetit Iranian te dezertuar nga MEK eshte percjell permes artit dhe ilustrimeve fotografike, artistike dhe karikaturave. Autoret Brikela Sulollari, Mustafa Beheshti dhe gjithashtu dhe punimet e shoqates Nexhat ishin 3 kategori te ndryshme artistike te sjella ne estraden popullore per te gjithe qytetaret shqiptar. Ne zonen e freskut ne Tirane, ne diten e fundit te muajt Qershor, ne daten 30, u celen dyert e ekspozites Ethet e se shkuares, e cila solli histori te verteta dhe te perjetuara, sa te dhimbshme por dhe te prekshme nga vet anetaret e shoqates ASILA te cilet emocionet i percollen dhe tek publiku i shumte qe e preku kete ekspozite nga afer. Nje pune e miremenduar prej disa kohesh sipas tyre u percoll ne daten 30 Qershor per publikun shqiptar dhe me prezencen e anetareve te shoqates ASILA dhe gjithashtu administratori i ASILA z.Dashamir Mersuli pergezoj te gjithe pjesemarresit e kesaj ekzpozite dhe te gjithe anetaret per punen fantastike dhe emocionuese. Piktura virtuale te nje cilesie te vecant, e pershkruar ne menyre inovative dhe e percjell plo emocion , ku pershkruajne sakrificen reale dhe vuajtjet e shkaktuara nga kulti Rajavi duke u prekur nepermjet karikaturave te Artisteve. Tirana e preku kete ekspozite, dhe qytetaret e perqafuan ate, mbetet per tu pare ne qytetet e tjera te shqiperise. Ndiqni pamjet e ekskluzive te galerise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button