Njoftim për shtyp i ASILA (Shoqata për Mbështetjen e Iranianëve që jetojnë në Shqipëri)

Njoftim :
Gjejmë rastin të njoftojmë bashkatdhetarët tanë të nderuar dhe familjet e nderuara për largimin e guximshëm dhe shpëtimin e z. Bijar Rahimi nga robëria e Organizatës së Muxhahedinëve të Popullit (sekti shkatërrues MEK i Rajavi-së) dhe shprehim urimet tona për familjen e madhe të Shoqatës Nejat dhe veçanërisht familjes së z. Rahimi.

Bashkimi i z. Bijar Rahimi në shoqatën ASILA edhe një herë tregon faktin se me gjithë problemet që krijoi Organizata e Muxhahedinëve të Popullit (MEK), shoqata ASILA është ende një vend i sigurt për ata që nuk duan të durojnë më skllavërinë e re në kampin e izoluar dhe të prapambetur të kësaj organizate dhe duan t’i shpëtojnë robërisë mendore dhe objektive të këtij kulti shkatërrues.
ASILA dëshiron të falënderojë Shoqatën Nejat dhe familjet, veçanërisht inxhinier Ibrahim Khodabande, Drejtorin e nderuar të Shoqatës Nejat (Shpëtimi), për mbështetjen e tyre për lirimin e z. Bijar Rahimi. Gjithashtu është e nevojshme të shprehim falënderime për bashkëpunimin e policisë shqiptare në garantimin e sigurisë për personat e larguar dhe të ndarë, përfshirë këtu edhe z. Bijar Rahimi.

Me shpresë për lirimin e robërve të tjerë nga kthetrat e kultit Rajavi
Tiranë, 30 korrik 2023

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button