Lotët e një nëne pas nje kornizeje me foto nostalgjike

Lotët e një nëne nga pas Nënës nostalgjike të Parvaneh Rabiee kanë marrë me vete kornizën e fotografive të së bijës kudo që ajo shkon. Ai fle me një foto fluture natën dhe zgjohet me atë foto në mëngjes. Një nënë që qan me vite pas kornizës së fotografive të së bijës dhe kujton kujtimet e saj pa kontaktuar apo takuar vajzën e saj, e cila është kapur nga Moxhahedin për vite me radhë. Kjo nënë ka rritur moshën e saj. Por ai nuk lodhet kurrë dhe thotë: Unë nuk do të heq qafe fluturën për të çliruar vajzën time nga Moxhahedin dhe për të përqafuar vajzën time.

the aging ailed mother of Parvaneh Rabiee; MEK hostage at the Camp Manza
Lotët e një nëne nga pas Nënës nostalgjike të Parvaneh Rabiee kanë marrë me vete kornizën e fotografive të së bijës kudo që ajo shkon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button