9 terroristë të grupit MEK infektohen me virusin korona

Një prej pjesëtarëve të grupit terrorist MEK i cili është larguar nga ky grup në Tiranë njoftoi se për momentin 9 pjestarë të grupit terrorist MEK janë infektuar me virusin korona dhe një prej tyre ka vdekur.

MEK members in Albania Camp Ashraf3

Sipas tij anëtarët e këtij grupi pa informuar autoritetet shqiptare e kanë varrosur viktimën e virusit korona brenda kampit të MEK. Krerët e MEK janë të frikësuar nga zbulimi i lajmit të përhapjes së virusit korona në kampin e grupit terrorist MEK pasi zbulimi i një lajmi të tillë përhap frikë brenda në kamp dhe i detyron anëtarët që të largohen nga kampi. Vlen të theksohet se 2500 pjesëtarë të grupit terrorist MEK ndodhen në një kamp afër Durrësit në Shqipëri në një kohë kur shumë prej tre janë në moshë të madhe.

Europe/Tirane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button