Familjaret e muxhahedinit Bahman Mohamed Nexhat Caushi duan te takojne vellain e tyre ne Manze

Ne videon me siper familjaret e muxhahedinit Bahman Mohamed Nexhat Caushi i apelojne autoriteteve shqiptare qe ti lejojne te vijne ne Shqiperi dhe takojne kusheririn e tyre i cili mbahet ne karantine ne kampin e MEK-ut qe nga viti 1981

Familjaret e Bahmanit: Said Mohamed Nexhad Caushi (nipi), Mohamed Riza Caushi (vellai), Zahra Gjyzel Caushi (nusja e vellait), Lejla Mohamedi Nexhat (motra) i bejne apel qeverise shqiptare qe ti lejoje te takojne vellain e tyre te radikalizuar ne kampin e MEK-ut. Familjaret e Bahmanit hedhin poshte shpifjet e MEK-ut i cili pretendon se ne Iran ka fashizem, dhe shtypje fetare. Ata i apelojne Bahman Mohamedit qe te kthehet ne Iran prane familjes dhe braktise xhihadin e dhunshem te MEK-ut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button