Anëtarët e MEK festuan vitin e ri në Tiranë

Dhjetëra ish-anëtarë të Muxhahedin-e Khalq festuan Nevruz – një festival që shënon Vitin e Ri Persian dhe fillimin zyrtar të pranverës, në Tiranë, Shqipëri.
Këtë vit – i cili në kalendarin Persian është viti 1400 – numri i të ikurve është rritur.
Bazuar në raportet nga brenda Kampit Ashraf 3 në Manza Albania, numri i disidentëve kundër rregullave të Kultit MEK është në rritje dhe përfundimisht ndarjet nga grupi.

MEK defectors celebrated nowruz in Albania

MEK defectors celebrated nowruz in AlbaniaMEK defectors celebrated nowruz in Albania

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button