Familjet e anëtarëve të Organizatës Moxhahedin-e Khalm

 • Gazeta Impakt

  Përgjigje shpifjeve të Margarita Kolës dhe sektit terrorist muxhahedin

  Nga Mostafa Mohammady dhe Mahbube Hamza Në një letër që avokatja e grupit ish-terrorist të muxhahedinëve Margarita Kola i ka çuar mediave shqiptare, znj. Kola ka përsëritur shpifjet dhe gënjeshtrat…

 • Somaye Mohammadi Family

  Ekskluzive/ Babai i iranianes letër Ramës

  Pas ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, iraniani Mostafa Mohammadi i shkruan edhe kryeministrit Rama, ku kërkon lirimin e së bijës. Sipas tij ajo mbahet peng nga muxhahedinët nç kampin e…

 • Somaye Mohammadi dad

  MEK mban peng vajzën time prej 21 vitesh

  Nga FX-MEDIA Iraniani Mostafa Mohammadi babai i 38-vjeçares    Sommayeh Mohammadi,  i shkruan edhe kryeministrit Rama, për lirimin e së bijës.nëpërmjet    Z. Agron Sojatit, këshilltarit të kryeministrit mbi anti-terrorizmin. Ja ku…

 • MKO Terrorists

  Këta flasin persisht por nuk janë iranianë

  Prania e z. Mohsen Junesi në Zyrën e Shoqatës “Nexhat” Mohsen Junesi, i biri i Mohamed Hadi Junesi, ishte i pranishëm në Zyrën e Shoqatës “Nexhat” –Provincën qendrore, më 4…

 • Rabiei and Ghaedi Mum

  Ku janë të drejtat e njeriut?

  Kur kulti Raxhavi ishte në Irak, ne udhëtuam atje, pavarësisht problemeve fizike. Qëllimi ynë ishte të takonim fëmijët tanë. Fëmijët ishin rrëmbyer nga Raxhavi i pamëshirshëm! Për disa vite Raxhavi…

 • Somaye Mohamamdi family

  Somaja Mohammadi e cila eshte marre peng nga organizata terroriste e Muxhahedineve iraniane

  Mohammadi dhe Mahbube Mohammadi jane ne Shqiperi. Ata kerkojne qe qeveria shqiptare ti mundesoje qe te takojne vajzen e tyre, Somaja Mohammadi e cila eshte marre peng nga organizata terroriste…

 • Somaye Mohammadi

  Vajza 17 vjeçe iku në luftë, çifti nga Kanadaja e kërkon në Durrës pas 21 vitesh

  DURRES/ LEONIDHA MUSAJ/ Një çift shtetasish kanadezë, por me kombësi iraniane, i kërkojnë shtetit shqiptar t’i lejojë takimin me vajzën e tyre, që kanë 21 vite pa e parë, e…

 • Edi Rama and Rajavi

  O Edvini lidhi zagarët Moxhahedin

  Kryeministri Edvin i këshilluar edhe nga padroni dhe mentori i tij Xhorxh Sorrosi nënshkroi një marrëveëshje ende sekrete me ish sekretarin e shtetit Kerri për transferimin nga Iraku dhe strehimin…

 • Sabet Rostami

  Dëshira e vetme takimi me babain dhe nënën tonë

  “O Zot, dëshira jonë e vetme është, t’i japë jetë babait dhe nënës tonë, që të kenë mundësinë të paktën një herë të takojnë djalin e vetë Mohamed Mehdi”. Kjo…

 • Sharaee Family

  Letër drejtuar Znj. Federica Mogherini,

   Përfaqësuese e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri dhe nënkryetare e Komisionit Evropian Znj. Federica Mogherini, Përfaqësuese e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme…

Back to top button