Defektorët e MEK-ut në festën e Iftarit në Tiranë

Ish-anëtarët e Organizatës Muxhahedin Khalq (MKO / MEK / PMOI / Kult i Rajavit) mbajnë festën e iftarit në Tiranë, Shqipëri.

Një grup defektuesish të MEK që jetojnë në Tiranë, të mbledhur së bashku në kafenë, i përkisnin Hassan Heirani, për të prishur agjërimin e tyre. Reza Mezgi, Khalil Ansarian, Musa Damrudi, Hassan Shahbazi, Azim Mishmast janë disa nga këta dezertorë. Gazetari i krishterë shqiptar, GJergji Thanasi gjithashtu u bashkua me ta në mbrëmje.

Që kur u çliruan nga Kult i Rajavit, të larguarit kanë çmuar shumicën e traditave të tyre iraniane dhe fetare. Ata kanë patur ahengje për vitin e ri Persian, natën Yalda dhe raste të tjera që kur hynë në botën e lirë.

MEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- RamazanMEK defectors in Albania- Ramazan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button