Urime për Arjmandis për shpëtimin e të dashurve të tyre nga kulti i MEK

Babak Arjmandi, Eskandar Arjmandi dhe Alireza Arjmandi u larguan nga Organizata Muxhahedin Khalq (MEK / MKO / PMOI / Kult i Rajavit), në Shqipëri.

Babak dhe dy nipat e tij Eskandar dhe Alireza ishin marrë peng nga MEK për shumë vite. Gjatë qëndrimit të grupit në kampin Ashraf Irak, familja Arjmandi udhëtoi në Irak për të vizituar të dashurit e tyre në kamp, por autoritetet e grupit nuk i lejuan ata t’i vizitonin ata. Pas zhvendosjes së grupit në Shqipëri, ai u bë më i paarritshëm se kurrë.

Eskandar & Alireza Arjmandi
Eskandar & Alireza Arjmandi

Shoqëria Nejat përgëzon Arjmandis për lirimin e Babak, Eskandar dhe Alireza dhe shpreson për shpëtimin e anëtarëve të tjerë të MEK nga bandat e strukturës së ngjashme me kultin e grupit të Rajavi.

Eskandar Arjmandi family
Familja Eskandar Arjmandi përpara kampit Ashraf

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button