Konferenca Kombëtare Najat Mbarëkombëtare

Përfundimi për të mbështetur gjyqin ndërkombëtar të udhëheqësve të MEK -ut

Duke ndjekur aktivitetet gjyqësore të disa ish-anëtarëve kundër udhëheqësve të Organizatës Mojahedin-e Khalq (MEK, MKO, Kulti Rajavi), dhe marrjen e një vendimi përfundimtar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Teheran, dhe referimi i tij në Gjykatën Penale Ndërkombëtare në Haga, si dhe ndjekja e valës në rritje të kërkesave në mënyra të ndryshme për gjykimin ndërkombëtar të udhëheqësve të këtij kulti, veçanërisht Massoud dhe Maryam Rajavi nën akuzat për krime kundër njerëzimit, do të mbahet një konferencë me praninë e një numri të familje dhe ish -anëtarë nga krahina dhe qytete të ndryshme të vendit.

Shoqatës Nexhat C

Kjo konferencë do të transmetohet online të Shtunën, më 7 Gusht, nga ora 10:00 për 5 ditë në “Nejat TV” për informimin e publikut. Ju lutemi informoni kohën dhe lidhjen e transmetimit të tij me njohuritë e miqve dhe të njohurve dhe gjithashtu informoni në hapësirën kibernetike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button