GËZUAR DITA E PAVARËSISË SË SHQIPËRISË

Dita e Pavarësisë së Shqipërisë

Në emër të komunitetit iranian në Shqipëri, urojmë qeverinë dhe popullin e Shqipërisë dhe urojmë të gjithëve një festë të gëzuar për 111-vjetorin e Pavarësisë.
Anëtarët e Shoqatës Shqiptare Nejat urojnë gëzuar ditën kombëtare të gjithë shqiptarëve, për të festuar me krenari 28 Nëntorin, Ditën e Pavarësisë si ditëlindjen e kombit.

Në këtë ditë ne nderojmë dhe vlerësojmë të gjithë ata që bënë gjithçka mundën për kombin, që dhanë jetën për lirinë dhe pavarësinë që ne të festojmë.

Shoqëria Nejat është krenare që jeton dhe punon me popullin shqiptar dhe dëshiron të falënderojë qeverinë shqiptare dhe shqiptarët që u kanë dhënë atyre ndjenjën e sigurisë dhe lehtësimit.

28 Nëntori është dita kur Shqipëria shpalli pavarësinë nga Perandoria Osmane në vitin 1912.

Shoqata Nejat Albania.
DEKLARATA PËR SHTYP

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button