Defektuesit e MEK në një piknik në Shqipëri

Defektorët e Organizatës Mujahedin Khalq (MEK / MKO / PMOI / Kult i Rajavit) janë akuzuar gjithmonë nga grupi si spiunë të qeverisë iraniane sepse sapo ata të largohen nga grupi, ata fillojnë ta denoncojnë atë si një kult shkatërrues .

Brenda MEK, gradat dhe dosjet thuhen çdo ditë se dezertorët po vuajnë rrethanat më të këqija të jetës: të lënë pa shtëpi, duke bredhur nëpër Tiranë, duke kërkuar ushqim në koshat e plehrave!

Sidoqoftë, dezertorët përpiqen më të mirën e tyre për të shijuar jetën në botën e lirë. Ata përdorin çdo mundësi për të çmuar lirinë e tyre. Ata mblidhen së bashku në ahengje në apartamentet e tyre, festime në kafene dhe piknik nëpër vend. Ata zakonisht publikojnë fotot e përvojave të tyre normale të jetës në mediat sociale.

Disa prej tyre shkuan në një piknik në natyrën shqiptare, fundjavën e kaluar. Ata kishin një Barbecue si ajo që bëjnë shumica e njerëzve gjatë fundjavave. Ata përpiqen të gëzojnë të drejtat e tyre më themelore në botën e lirë, përkundër të gjitha përpjekjeve që liderët e MEK bëjnë për të forcuar lakun rreth dezertorëve.

 

MEK defectors in Albania

MEK defectors in AlbaniaMEK defectors in AlbaniaMEK defectors in Albania

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button